Piotr Surowiecki

główna :: moje strony :: blog :: szukaj :: kontakt

Blog subiektywny:
Aborcja a wolność
Prawidłowy podział obowiązków w domu (na 8 marca)
Zmartwychwstanie w praktyce
Wielki Post - ciekawostki i wspomnienia
Katolik lekkoduchem
Czy piekło jest ciekawsze niż niebo?
zobacz wszystkie

Wyznaczanie trasy, szukanie adresów - mapa dla kierowców

(Polecam przegląd internetowych map dla kierowców w serwisie www.wycieczki.psur.pl.)

Nic nie zastąpi porządnego, książkowego atlasu samochodowego z przewodnikiem krajoznawczym, ale korzystanie z internetowych map jest coraz bardziej kuszące. Pomagają one wyszukać trasę, wyliczyć jej przybliżoną długość, a także błyskawicznie znaleźć dany adres na mapie.

Dotychczas korzystałem głównie z serwisu www.mapa.pf.pl, jednak działał on bardzo wolno i często wyskakiwały jakieś błędy (zwłaszcza po kilku zapytaniach). Mylące były również nadzwyczaj krótkie czasy podróży (z tego co zauważyłem, to dla algorytmu wyliczania czasu nie miało znaczenia czy jedziemy drogą nr 8 za miastem czy przez środek zakorkowanego Wrocławia).

Rozpocząłem zatem poszukiwanie kolejnego serwisu tego typu, który spełniałby moje gusta. Nie przekonałem się ani do Google Maps, ani do Zumi.pl. W końcu trafiłem na serwis www.docelu.pl i jak dotychczas jestem z niego bardzo zadowolony. Działa szybko, jest wygodny w obsłudze i prezentuje sporo informacji. Wśród wad można wymienić np. mniejszą ilość punktów adresowych niż w mapa.pf.pl, aczkolwiek doświadczyłem tego tylko na jednym przykładzie. Na razie więc spokojnie mogę polecić DoCelu.pl jako najlepszy znany mi serwis tego typu.

Piotr Surowiecki
dodano: 24-09-2008, 13:16
aktualizowano: 24-09-2008, 13:16Polecam serwis turystyczny www.psur.pl - Wycieczki po Polsce: propozycje wycieczek (również z małymi dziećmi), porady dla podróżujących przez Polskę, humor, tapety, stawki opłaty klimatycznej.

Wszelkie prawa zastrzeżone, (c) Copyright by Piotr Surowiecki