Piotr Surowiecki

główna :: moje strony :: blog :: szukaj :: kontakt

Blog subiektywny:
Aborcja a wolność
Prawidłowy podział obowiązków w domu (na 8 marca)
Zmartwychwstanie w praktyce
Wielki Post - ciekawostki i wspomnienia
Katolik lekkoduchem
Czy piekło jest ciekawsze niż niebo?
zobacz wszystkie

Czy Bóg karze za grzechy?

Bóg nikomu specjalnie nie wyrządza krzywdy. Jest Miłością, a zatem potrafi czynić jedynie dobro. Jest jednak takie powiedzenie, że "Bóg wybacza zawsze, człowiek czasem, a natura nigdy". Dość dobrze ilustruje ono rzeczywistość.

Bóg jest jedynym źródłem dobra, piękna i miłości. Grzech jest natomiast dobrowolnym odejściem do Boga. Skoro zatem uciekamy od tego jedynego źródła, no to nie ma bata - wchodzimy w krainę smutku, brzydoty, zakłamania i nienawiści. Nie jest to żadna kara, tylko prosta i logiczna konsekwencja naszych czynów. To tak jakbyśmy wyrzucili wszystkie żarówki z domu, a potem się dziwili, że mamy ciemno i jeszcze wkurzali się na żarówki, że nie świecą.

Bardziej dociekliwi zapytają dlaczego zatem w Starym Testamencie możemy wyraźnie przeczytać, że to Bóg karze. O tym napiszę już wkrótce.

Piotr Surowiecki
dodano: 08-04-2009, 9:16
aktualizowano: 08-04-2009, 9:16

problemmam (09-10-2011, 16:35)

Chciałabym opowiedzieć o swoim problemie dotycznącym wiary :(Polecam serwis turystyczny www.psur.pl - Wycieczki po Polsce: propozycje wycieczek (również z małymi dziećmi), porady dla podróżujących przez Polskę, humor, tapety, stawki opłaty klimatycznej.

Wszelkie prawa zastrzeżone, (c) Copyright by Piotr Surowiecki