Piotr Surowiecki

główna :: moje strony :: blog :: szukaj :: kontakt

Blog subiektywny:
Aborcja a wolność
Prawidłowy podział obowiązków w domu (na 8 marca)
Zmartwychwstanie w praktyce
Wielki Post - ciekawostki i wspomnienia
Katolik lekkoduchem
Czy piekło jest ciekawsze niż niebo?
zobacz wszystkie

Co zamiast Onetu?

Każdy człowiek poważnie traktujący siebie i swoją wiarę musi mieć pewne opory przy wchodzeniu na najpopularniejsze portale internetowe. Epatowanie skandalem i nagością, szukanie sensacji za wszelką cenę, brak szacunku dla człowieka, egozim, krzykliwe nagłówki to niestety codzienność największych polskich serwisów. Strony główne przypominają najgorsze wzorce zaczerpnięte z tabloidów. Cóż zatem począć, jeśli chcemy sprawdzić najnowsze wiadomości, wyniki sportowe czy też prognozę pogody?

Jeszcze kilka miesięcy temu sytuacja była kiepska. Ostatnio jednak powstały dwa bardzo cenne serwisy internetowe. Pierwszy to www.wiara.pl, czyli serwis Gościa Niedzielnego. Istnieje już od wielu lat, jednak jakiś czas temu został całkowicie przebudowany i obecnie jest to na bieżąco aktualizowany portal informacyjny. Znajdziemy w nim mnóstwo aktualności z Polski, Świata i Kościoła, a do tego komentarze, kursy walut itp. oraz liczne artykuły z Gościa Niedzielnego.

Drugi godny polecenia serwis to www.deon.pl - nowa inicjatywa ostatnich miesięcy. W nim również znajdziemy najświeższe informacje, w tym także sportowe. Oprócz tego wiele artykułów dotyczących relacji z innymi ludźmi, życia duchowego czy rodzinnego.

Polecam również bardzo ciekawy serwis www.pogodynka.pl, gdzie oprócz nadzwyczaj obfitych informacji meteorologicznych znajdziemy również wiadomości z kraju i świata oraz te naukowe i gospodarcze.

Piotr Surowiecki
dodano: 29-04-2010, 21:56
aktualizowano: 29-04-2010, 21:56

Michał (22-03-2011, 22:11)

Dzięki wielkie! Wpisałem w google "co zamiast onetu" i tak tutaj trafiłem. Przeraża mnie, że ludzie muszą na to patrzeć (większość ludzi nie wychodzi poza onet w sieci, bo tak się nauczyli lub po prostu kiepsko obczajają internet)

Piotr (25-07-2012, 22:11)

Na onet.pl jest coraz gorzej, tam już żaden artykuł nie trzyma poziomu. Najgorsze jest to, że wciąż "wszyscy" to czytają.

Damian (27-01-2013, 22:08)

Podobnie ze mną. Nie mogę znieść tych portali.

Mariusz (25-11-2015, 11:36)

Super dzięki za linki wp,Onet,interia zachodzą na psy niestety reszta tak jak piszą przedmówcy

DArk (29-09-2016, 22:39)

Oby więcej takich informacji o nowo powstających portalach które trzymają poziom

Abakus (27-02-2017, 8:46)

Św. Antoni pustelnik prawie 18 wieków temu zauwsażył: "Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni; i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstana przeciwko niemu, mówiąc:"Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny". MEMENTO:"Ludzie są jak woda - dają się nabierać+ (Antoni Regulski) Pozdrawiam wszystkich.Polecam serwis turystyczny www.psur.pl - Wycieczki po Polsce: propozycje wycieczek (również z małymi dziećmi), porady dla podróżujących przez Polskę, humor, tapety, stawki opłaty klimatycznej.

Wszelkie prawa zastrzeżone, (c) Copyright by Piotr Surowiecki