Piotr Surowiecki

główna :: moje strony :: blog :: szukaj :: kontakt

Blog subiektywny:
Aborcja a wolność
Prawidłowy podział obowiązków w domu (na 8 marca)
Zmartwychwstanie w praktyce
Wielki Post - ciekawostki i wspomnienia
Katolik lekkoduchem
Czy piekło jest ciekawsze niż niebo?
zobacz wszystkie

Boże Narodzenie krwią znaczone

Kolędy, żłobek, dzieciątko... cieplutko, milutko, Matuchna tuli... jeszcze się dobrze nie zaczęło, a tu już pierwszy zabity, a za kilka dni dojdzie do rzezi.

W drugi dzień świąt (26 XII) w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Został zabity, bo uwierzył w Chrystusa. Pojutrze zaś (28 XII) obchodzimy wspomnienie dzieci, które na rozkaz Heroda zostały zabite, bo ten bał się Chrystusa. Kazał zamordować wszystkich chłopców poniżej 2 lat w Betlejem i okolicach.

To nie przypadek, że w tak ciepłe święta rozważamy te dramatyczne wydarzenia. Wiele jest tu materiału do refleksji, ale zatrzymajmy się na jednym prostym wniosku: kto próbuje walczyć z Bogiem to tak naprawdę walczy z człowiekiem i go krzywdzi. I to się z biegiem wieków nie zmienia.

***

Wszystkim Czytelnikom niniejszego bloga życzę zdrowia, bo ono jest najważniejsze... najważniejsze, ale zaraz po łasce wiary, czyli osobistej i głębokiej więzi z Chrystusem, której Wam, Drodzy Czytelnicy, życzę najbardziej!

Piotr Surowiecki
dodano: 26-12-2010, 20:28
aktualizowano: 26-12-2010, 20:28Polecam serwis turystyczny www.psur.pl - Wycieczki po Polsce: propozycje wycieczek (również z małymi dziećmi), porady dla podróżujących przez Polskę, humor, tapety, stawki opłaty klimatycznej.

Wszelkie prawa zastrzeżone, (c) Copyright by Piotr Surowiecki