Piotr Surowiecki

główna :: moje strony :: blog :: szukaj :: kontakt

Blog subiektywny:
Aborcja a wolność
Prawidłowy podział obowiązków w domu (na 8 marca)
Zmartwychwstanie w praktyce
Wielki Post - ciekawostki i wspomnienia
Katolik lekkoduchem
Czy piekło jest ciekawsze niż niebo?
zobacz wszystkie

Dobre czasopismo dla dzieci przedszkolnych: "Ola i Jaś"

Rodzicom kilkuletnich dzieci w wieku przedszkolnym polecam tygodnik "Ola i Jaś". Kolorowy, przeznaczony dla najmłodszych, zawiera ciekawe bajki, komiksy, a także pomoce i pomysły do zabawy z dzieckiem (np. wycinanki).

Raz na miesiąc do pisma dołączona jest płyta CD, na której znajdują się np. animowane opowieści (połączenie kreskówki z książką), krótkie filmy dokumentalne dla dzieci (np. jak powstają lalki - wizyta w fabryce).

Co najważniejsze pismo jest katolickie, więc nie eliminuje treści związanych z wiarą - to przecież taka sama część życia jak każda inna. A nawet ważniejsza. Tymczasem wszystkie popularne bajki jak ognia unikają tematu wiary, nawet Miś Uszatek idzie spać bez wieczornej modlitwy :)

Cena również przystępna (3 zł, raz na miesiąc numer z płytą drożej - chyba 6 zł), więc warto zaprenumerować, bo to wielka frajda dla dziecka, gdy co tydzień czeka na nie w skrzynce nowe, kolorowe pismo.

Strona internetowa tygodnika: http://olajas.pl/.

Piotr Surowiecki
dodano: 08-03-2011, 20:00
aktualizowano: 08-03-2011, 20:00

lucyna (12-10-2011, 21:50)

super, że jest takie pismo! szkoda tylko, że rodzice niezbyt o ty wiedzą!

babcia lila (21-10-2011, 10:37)

nie znam jeszcze tego pisma,właśnie dowiedziałam się z radia maryja i postanowiłam zaprenumerować dla moich wnuków

dziadek stasiek [2011-12-12 (12-12-2011, 12:58)

ja zaprenumerowalem wnukowi jest bardzo zainteresowany trescia a ma dwa latka

Grzegorz z Walii (22-06-2012, 12:45)

Mieszkam w Wielkiej Brytanii a bliżej w północnej Walii i muszę przyznac,że"Ola i Jaś dochodzi w miarę regularnie co tydzień.Mój mały Franek(3,5 roku) z tygodnia na tydzień z coraz większą niecierpliwością oczekuje na następny numer:).Pismo merytorycznie i pedagogicznie bez zarzutu;).

AKSORZ (16-07-2012, 19:42)

Ja swojej córce (6lat)kupuję "ANIOŁ" świetne pismo z bajkami i opowiadaniami o tematyce chrześcijańskiej zawsze dołączona jest płyta CD z audio-słuchowiskami profesjonalnie zrealizowanymi. Pisemko wychodzi co miesiąc i można je nabyć w Empiku. Jest to pismo katolickie.Polecam serwis turystyczny www.psur.pl - Wycieczki po Polsce: propozycje wycieczek (również z małymi dziećmi), porady dla podróżujących przez Polskę, humor, tapety, stawki opłaty klimatycznej.

Wszelkie prawa zastrzeżone, (c) Copyright by Piotr Surowiecki