Piotr Surowiecki

główna :: moje strony :: blog :: szukaj :: kontakt

Blog subiektywny:
Aborcja a wolność
Prawidłowy podział obowiązków w domu (na 8 marca)
Zmartwychwstanie w praktyce
Wielki Post - ciekawostki i wspomnienia
Katolik lekkoduchem
Czy piekło jest ciekawsze niż niebo?
zobacz wszystkie

"Trzeci kubek kawy"

Polecam świetną i wciągającą lekturę na coraz dłuższe jesienne wieczory: "Trzeci kubek kawy. Podróże z Biblią." autorstwa ks. Mariusza Rosika.

Trudno właściwie jednoznacznie określić tę książkę. Są to na pewno wspomnienia pasjonata - podróżnika, który przemierzył wiele krajów świata na różnych kontynentach. Autor jest jednak człowiekem otwartego serca, zatem spotkamy na kartach tej książki nie tylko piękne zabytki i odmienne kultury, ale i drugiego człowieka z jego pragnieniem największym - pragnieniem miłości.

Czytając "Trzeci kubek kawy" skorzystamy też z ogromnej wiedzy autora. Przede wszystkim biblijnej, która w połączeniu z żywą wiarą piszącego, pozwoli nam spotkać się na kartach tej książki z Bogiem.

Księdza Mariusza Rosika miałem okazję poznać osobiście, ponieważ przez niemal dwa lata był wikariuszem w mojej parafii (należę do służby liturgicznej, stąd z księżmi mam nieustanny kontakt). Bardzo pobożny człowiek, niesamowicie ciepły i sympatyczny w relacjach z innymi ludźmi. Jednocześnie człowiek nauki (obecnie dr hab. i prof. na Papieskim Fakultecie Teologicznym), ogromnej wiedzy i nieprzeciętny kaznodzieja.

O książce na prywatnej stronie autora.

Piotr Surowiecki
dodano: 09-10-2007, 22:27
aktualizowano: 09-10-2007, 22:27

Kasia (14-11-2007, 10:34)

Ja również polecam tę książkę. Czytałam ją podczas choroby w szpitalu - potrafi przenieść w daleką podróż i bardzo wciągnąć. Ma tylko jedną wadę: jest za krótka, zdecydowanie! Księże Mariuszu: czekam na więcej!Polecam serwis turystyczny www.psur.pl - Wycieczki po Polsce: propozycje wycieczek (również z małymi dziećmi), porady dla podróżujących przez Polskę, humor, tapety, stawki opłaty klimatycznej.

Wszelkie prawa zastrzeżone, (c) Copyright by Piotr Surowiecki